پیچ آهنی

پیچ دنده درشت و دنده ریز

پیچ و مهره ها دنده و گام های مختلفی دارند و هرکدام از آن ها کاربرد های گسترده ای دارند.در این مقاله میخواهیم درباره ی پیچ دنده ریز و دنده درشت صحبت کنیم. پیچ و مهره دنده ریز با نام UNF و پیچ و مهره دنده درشت با نام UNC شناخته میشود. علامت UNF مخفف عبارت unified pitch threads میباشد که در بسیاری از استاندارد های جهانی پیچ و مهره دنده ریز را با عبارت UNF شناسایی میکنند. پیچ و مهره دنده ریز و دنده درشت اغلب در صنعت خودروسازی و صنایع هوافضا مورد استفاده قرار میگرند. پیچ و مهره دنده ریز و دنده درشت اغلب از دو متریال فولادی و استیل تولید و به بازار عرضه میشوند.

پیچ متریک چیست؟

قیمت پیچ unf و unc

عواملی که بر قیمت پیچ UNF و UNC تاثیرگذار هستند مربوط به ماده سازنده و سایز پیچ میباشد. پیچ UNF و UNC در دو متریال فولادی و استیل تولید و به بازار عرضه میشود. متریال استیل قیمت بالاتری نسبت به متریال فولادی دارد و تفاوت قیمت مربوط به مواد استفاده شده در این دو متریال است. عامل دوم هم مربوط به سایز پیچ میباشد که قاعدتا هر چه سایز محصول بزرگ تر باشد ارزش آن نیز بیش تر است.

خرید پیچ متری

تفاوت پیچ دنده ریز و دنده درشت

پیچ دنده ریز زاویه مارپیچ کم تر و سفتی بهتری دارند و برای قفل شدن دنده پیچ مناسب تر هستند.
پیچ دنده ریز احتمال شدن کم تری نسبت پیچ دنده درشت دارند، بنابراین در محیط های که دارای ارزش و ارتعاش هستند استفاده از پیچ دنده ریز مناسب تر است.
رزوه و دنده های UNF گام کم تری دارند و این موضوع میتواند نشت نایع را کاهش دهد، بنابراین در برنامه هایی و پروژه هایی که نیاز به آب بندی دارید بهتر از پیچ و مهره دنده ریز استفاده کنید.
پیچ دنده درشت دارای دنده های کم تر با طول یکسان، اندازه مقطع بزرگ تر برای هر دنده و برای تحمل نیروی کششی مناسب تر هستند.
اگر بخواهیم استحکام بالاتر و قابلیت تعویض را مد نظر قرار بدهیم پیچ و مهره دنده درشت برای این موضوعات مناسب تر هستند.
پیچ دنده درشت دارای تحمل بیشتر، ساخت و آبکاری بهتر نسبت به پیچ و مهره دنده ریز است.

کاربرد پیچ دنده درشت

دنده و رزوه unc عموما برای تولید انبوه اتصال دهنده های رزوه ای مانند پیچ ها، مهره ها و غیره استفاده میشود. پیچ دنده درشت در عملیات های خشن که نیز به مونتاژ یا جداسازی سریع دارند به خوبی عمل میکند. از کاربرد های دیگر پیچ دنده درشت میتوان به مقاومت در برابر آسیب دیگی و خوردگی نام برد.

پیچ آهنی
پیچ آهنی

کاربرد پیچ دنده ریز

پیچ دنده ریز دارای استحکام بالا، اشغال فضای کمتر و عملکرد خود قفل بهتر است. پیچ دنده ریز معمولا برای کارهای پرتنش استفاده نمیشود، کاربرد های عمومی آن کاربرد هایی است که به استحکام اتصال دهنده بالایی نیاز دارد. این پیچ عمدتا برای کارهایی همچون موقعیت یابی، تثبیت، تنظیم و غیره استفاده میشود. به عنوان مثال، تثبیت لنز ابزارهای مختلف نوری، میکرومتر و سایر ابزارهای مورد استفاده برای اندازه گیری، کانکتورهای رزوه ای، پوشش باتری چراغ قوه پوسته فلزی و غیره.

تولیدکننده پیچ متری

خرید پیچ unf و unc

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده انواع پیچ unf و unc در متریال وسایز های گوناگون میباشد. جهت خرید این محصول با شماره تماس های موجود ارتباط برقرار کنید.

اطلاعات مورد نیاز جهت سفارش پیچ UNF و UNC

 

سایز بندی unf و unc به ۳ بخش تقسیم بندی میشود. اولین بخش مربوط به قطر بدنه میباشد. قطر بدنه پیچ به راحتی با کولیس قابل اندازه گیری میباشد. بخش دوم مربوط به طول پیچ میباشد. مشتریان عزیز دقت کنید که برای اندازه گیری طول پیچ گل یا کلگی پیچ رو نباید در نظر بگیرید. آخرین بخش مربوط به متریال یا ماده ی سازنده پیچ و مهره میباشد. پیچ و مهره دنده درشت در دو متریال فولادی و استیل تولید وبه بازار عرضه میشود. حتما این نکات را در سفارش گذاری در نظر بگیرید.