پیچ متریک

پیچ های متری در کاربرد های وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ های متری نسبت به لید اسکرو ها از دقت پایین تری برخوردارند ولی اگر پروژه هایی که انجام می دهید پارامتر دقت خیلی مهم نیست این نوع پیچ ها خیلی کاربردی و مناسب خواهند بود. در بیشتر موارد، تخمین میزان بار، دقت و پیشروی (گام) در پروژه های شما مشخص خواهدکرد که شما بایستی به سراغ پیچ متری، لیداسکرو یا بال اسکرو بروید.

پیچ متری چیست؟

پیچ متری (۱meter threaded rod) یا همان راد یک متری میلگردی است که تماما رزوه شده است و کاربرد فراوانی دارد. این محصول معمولا متریال آن از آهن گرید ۵.۶ , فولادی گرید ۸.۸ و ۱۰.۹ و استیل گرید ۳۰۴ و ۳۱۶ تشکیل میشود . حالت تمام رزوه بودن راد یک متری باعث میشود که این محصول از هر دو طرف قابلیت بسته شدن مهره را داشته باشد تا برای کاربردهای ساختمانی مناسب باشد. پیچ های متری معمولا برای اتصال دو جسم به یکدیگر مانند فلز و بتن و ارتباط مواد دیگر استفاده میشوند. این محصول در بازار معمولا در طول های ۱ متری , ۲ متری و ۳ متری تولید و عرضه میشود.

کاربرد راد یک متری

پیچ متری گالوانیزه کاربرد های مختلفی دارند برای مثال موتورهای گازسوز احتراقی اغلب از راد ۱ متری برای محکم کردن سرسیلندر به بلوک موتور استفاده میکنند. ویژگی دو سر رزوه بودن این محصول باعث میشود که وقتی در محیط قرار میگیرد هم تنش و هم لرزش را تحمل کند. علاوه بر این موضوع راد ۱ متری در صنعت ساخت و ساز به طور گسترده استفاده میشوند برای مثال هنگام ساخت ساختمان و پل ها شرکت های ساختمانی اغلب از راد ۱ متری برای اتصال اجزای ساختمان و پل ها استفاده میکنند.

پیچ متریک
پیچ متریک

قیمت پیچ متری

قیمت پیچ متری به ۳ عامل بستگی دارد اولین عامل مربوط به متریال این محصول هستش راد ۱ متری در متریال های استیل , اهنی و فولادی تولید میشود که از لحاظ ارزش متریال استیل در رتبه اول قرار دارد و در رتبه دوم متریال فولادی و متریال آهنی در رتبه سوم قرار دارد . دومین عامل مربوط به پوشش استفاده شده برای راد ۱ متری هستش. گاهی اوقات این محصول در محیط مرطوب استفاده میشود که برای جلوگیری از زنگ زدگی آن از پوشش گالوانیزه سرد استفاده میکنند که راد ۱ متری گالوانیزه نسبت به حالت عادی آن از ارزش بالاتری برخوردار است. سومین عامل مربوط به طول این محصول هستش. پیچ های متری در طول های ۱ , ۲ و ۳ متری تولید میشوند و هر چه تولید این محصول بلند تر باشد ارزش آن نیز بیشتر است. چهارمین عامل مربوط به نوع دنده محصول هستش.

پیچ متری دنده کبریتی

راد یک متری دارای دو نوع دنده است. اولین مورد آن دنده میلی متر است که بیش ترین را مصرف دارد و نوع دوم آن پیچ متری دنده کبریتی هستش که نسبت به نوع دنده میلی متر آن قیمت بالاتری دارد.

کدهای رنگ برای راد یک متری

گاهی اوقات برای مشتریان سوال پیش میاید که از کجا متریال و نوع گرید پیچ متریک را تشخیص دهیم. رادهای یک متری فولادی در دو گرید ۸.۸ و ۱۰.۹ تولید میشوند که گرید ۸.۸ با رنگ زرد نمایش داده میشود و گرید ۱۰.۹ با رنگ قرمز. خب حالا نوبت پیچ متری استیل است که در دو گرید استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ تولید میشود. رنگ زرد نشان دهنده ی راد ۱ متری ۳۰۴ و رنگ قرمز نشان دهنده ی راد یک متری استیل ۳۱۶ است. مشتریان عزیز دقت کنید که این رنگ ها بر روی دو سر رزوه شده قرار میگیرند و حتما هنگام خرید به رنگ محصول و مطابقت آن با گرید درخواستی دقت کنید.

استاندارد پیچ متری

استاندارد و din استفاده شده برای راد یک متری din 975 است که عدد بعدی این دین نشانده ی متریال آن هستش که متریال آهنی با عدد ۵ نمایش داده میشود(۹۷۵۵) و متریال فولادی گرید ۸.۸ با عدد ۸ (۹۷۵۸) , گرید ۱۰.۹ با عدد ۱۰ (۹۷۵۱۰) , متریال استیل گرید ۳۰۴ با عدد ۴ (۹۷۵۴)و گرید ۳۱۶ (۹۷۵۶) با عدد ۶ نمایش داده میشود.

فروش پیچ متری

صنایع پیچ و مهره پیچ متریک تولیدکننده  پیچ متریک فولادی و آهنی و وارد کننده پیچ متری استیل از دو کشور چین و تایوان هستش. جهت خرید پیچ متری و استعلام قیمت و ثبت سفارش از تولیدکننده پیچ متری با شماره های تماس فروشگاه ارتباط برقرار کنید.