خرید پیچ متری

پیچ متریک در واقع همان پیچ متری سیاه است که بعد از تولید آبکاری شده است و به همین دلیل استقامت خوبی در برابر خوردگی و یا زنگ زندگی دارند.

کاربرد آسان و مقرون به صرفه
این نوع پیچها در اندازه های مختلفی ارائه می شود و تنها کافیست پیچ را در اندازه مورد نظر برش داده و سپس با استفاده از مهره در محل مورد نظر نصب نمائید. برش پیچ متری گالوانیزه می تواند با استفاده از کمان اره و یا سنگ برش انجام شود.

نقد و بررسی اجمالی خرید پیچ متریک گالوانیزه
پیچ متری گالوانیزه در واقع شفت هایی از جنس فولاد معمولی هستند که بر روی آن دنده زنی شده است با این تفاوت که ابتدا عملیات کشش بر روی آنها انجام می شود و سپس روی سطح آنها رزوه زنی می شود و بعد از پروسه تولید عملیات آبکاری بر روی آن انجام شده است. لذا میتوان گفت که پیچ متری گالوانیزه در واقع همان پیچ متری سیاه است که آبکاری شده است.

لازم به ذکر است این نوع پیچ ها با استانداردهای DIN۹۷۶ و DIN۹۷۵ تولید می شوند و می توان در دو سر این پیج ها از مهره های متناسب با قطر پیج و گام رزوه ها استفاده کرد. دندانه های این نوع پیچ ها استاندارد بوده و تیز می باشند. برش کاری پیچ متری گالوانیزه بسیار آسان بوده و می تواند توسط کمان اره و یا سنگ برش انجام شود.

خرید پیچ متری
خرید پیچ متری

پیچ متری گالوانیزه فارغ از نوع آنها کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند که از بین آنها می توان به صنایع تولید درب و پنجره، ساخت فریم دستگاه های صنعتی و اتوماسیون صنعتی، دستگاه های CNC و دستگاه های پرینتر سه بعدی و غیره اشاره نمود.

لازم به ذکر است که در برخی موارد و بخصوص در دستگاه های دارای مدول حرکتی قدرتی مانند CNC و یا پرینتر سه بعدی از پیچ متری جهت انتقال بار و یا تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی و یا به عنوان لید اسکرو نیز استفاده می شود.

توجه داشته باشید که این نوع پیچ های متری توسط تولید کنندگان متفاوتی وب ا استفاده از فولادهای مختلفی تولید می شود و روش تولید آنها تاثیر بسزایی در کیفیت و بخصوص استقامت دندانه های آن دارد و در صورتی که استحکام فاکتور مهمی برای شما می باشد حتماً قبل از تهیه پیچ متری یک نمونه را تهیه نموده و تست نمائید.

همچنین به دلیل بلند بودن این نوع پیچ ها، معمولاً در اثر جابجایی و یا ضربه های احتمالی به پیچ متری، احتمال وجود کمی تابیدگی در طول پیچ وجود دارد و به همین خطر اگر هدف شما از تهیه این پیچ، استفاده به عنوان لید اسکرو است حتما به میزان تابیدگی آن دقت نمائید چرا که وجود تابیدگی باعث ایجاد خطاهای کوچکی در طول کارکرد سیستم حرکتی خواهد شد.

انواع مختلفی از مهره های استاندارد و تولید شده با مواد مختلف مانند فولاد، چدن، مس، برنج و حتی پلاستکی و یا تفلونی می تواند در این نوع پیچ متری گالوانیزه بکار گرفته شود و توصیه ما به شما این است که حتماً از مهره های گالوانیزه استفاده نمائید.

همانطور که گفته شد پیچ متری گالوانیزه در اندازه ها و قطرهای مختلفی ارائه می شود و پیچ متری گالوانیزه ارائه شده در فروشگاه پیچ متریک دارای طولی برابر ۱۰۰ سانتیمتر و یا یک متر می باشد و در صورت نیاز به طولهای بیشتر و یا سایزهای مختلف پیچ متری گالوانیزه می توانید برای خرید پیچ متری با کارشناسان فنی فروشگاه پیچ متریک تماس حاصل نموده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید و از تولیدکننده پیچ متری خرید کنید.