مواد اولیه تولید پیچ و مهره چیست؟

برخی از مهم‌ترین مواد اولیه‌ای که در تولید پیچ و مهره بکار می‌رود عبارتند از:

 

فولاد:

مواد اولیه تولید پیچ و مهره چیست؟   فولاد به عنوان مواد اولیه اصلی در تولید پیچ و مهره استفاده می‌شود. این ماده از خصوصیاتی مانند سختی، استحکام و انعطاف‌پذیری بالا برخوردار است؛ از این رو برای تولید پیچ و مهره بسیار مناسب خواهد بود. فولاد در انواع مختلفی مانند فولاد ضد زنگ و فولاد آلیاژی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پیچ متری گالوانیزه

آلومینیوم:

این فلز به دلیل وزن کم و خواص مکانیکی خود، بهترین گزینه برای تولید پیچ و مهره‌های سبک و با مقاومت بالا به حساب می‌آید. در حال حاضر درصد زیادی از پیچ و مهره‌های موجود در بازار با این فلز تولید می‌شوند.

مس:

فلز مس نیز به دلیل خواص خود مانند خواص الکتریکی و حرارتی، مقاومت بالا، ضد خوردگی، ضد زنگ و… نیز برای تولید پیچ و مهره‌های خاص استفاده می‌شود. با توجه به اینکه قیمت این فلز کمی بالا است، قیمت پیچ و مهره‌های مسی نیز گران خواهد بود.

 

پیچ متریک

تیتانیوم:

تیتانیوم یکی از فلزهای دیگری است که معمولا برای ساخت پیچ و مهره استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این فلز می‌توان به وزن کم، مقاومت بالا و خواص حرارتی اشاره کرد. با استفاده از این مواد، پیچ و مهره‌هایی با کاربردهای خاص تولید می‌شوند.

پیچ و مهره از قطعاتی هستند که برای اتصال و ثبات قطعات در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. مواد اولیه تولید پیچ و مهره بسته به نوع پیچ و مهره و کاربرد آن متفاوت است

 

خرید پیچ متریک