7 مهره پر کاربرد

مهره قفل شونده با حلقه‌ی نایلونی

 

۷ مهره پر کاربرد : در یک سمت رزوه‌های این مهره، حلقه‌ای از جنس نایلون تعبیه شده که کوچکتر از اندازه پیچ است؛ به این دلیل که مثل چسب عمل کرده و حرکت پیچ را دشوارتر کند؛ در نتیجه با این مهره‌ها اتصال مقاوم‌تری خواهید داشت. به دلیل دارا بودن پلیمرهای نایلونی در ساختار مهره‌ها، استفاده از آنها در دماهای بالا امکان پذیر نیست.

 

تولید کننده پیچ متری

 

مهره‌ قفل شونده با اجزای نایلونی

 

در مهره‌های قفل شونده با اجزای نایلونی از تکه‌های نایلون در قسمت‌های مختلف رزوه استفاده شده است. میزان قفل شوندگی این مهره‌ها کمتر از مهره‌های حلقه‌دار نایلونی می‌باشد و معمولا یک بار مصرف هستند؛ چون در هر استفاده مجدد از مقاومت آنها کاسته می‌شود.

 

مهره با رزوه‌های قفل کننده یا استور

 

ناحیه بالایی رزوه با تماس پیچ تغییر شکل داده تا اتصال مقاوم‌تری داشته باشید. قفل شوندگی و استحکام این مهره‌ها در برابر ضربه و ارتعاش نسبت به مهره‌های نایلونی بیشتر است ولی استفاده مجدد از آنها امکان پذیر نیست. به دلیل از جنس بودن، محدودیت استفاده در دماهای بالا ندارد.

 

مهره کی (K-lock or kep)

 

مهره‌های k در جهت اتصال با قطعه کار، یک واشر فنری دارند، که با افزایش فشار بر روی مهره، لبه‌های آن از هم باز شده و فشار روی قطعه بیشتر می‌شود.

 

پیچ متری گالوانیزه

 

مهره چشمی (Eye nut)

 

حلقه‌های رزوه‌داری هستند که برای اجسام سنگین به کار می‌روند تا توسط جرثقیل و ماشین آلات، جابه‌جایی راحت‌تری داشته باشند.

 

مهره تی (Tee nut)

 

اگر از نمای جانبی به این مهره‌ها توجه کنید، به شکل حرف T هستند. این مهره‌ها در یک سمت دارای سه الی چهار شیار تیز هستند؛ تا به راحتی وارد قطعات چوبی، پلاستیکی و … شوند.

 

مهره شیار تی (t-slotted nut)

 

شیارهای T ابزاری استاندارد برای موقعیت‌دهی قطعات در راستای محوری هستند که برای نگهداری زیرسری فرز، ابزارگیر، قالبهای پرس، گیره ها و … استفاده می‌شوند.

این مهره‌ها برای قرار گیری در میان شیار T بهینه سازی شده‌اند، تا قطعات روی آنها نصب شده و در راستای محوری قابل جابجایی و تنظیم باشند.

 

پیچ متریک