4 پیچ برکاربرد

پیچ با سر مخروطی

 

۴ پیچ برکاربرد : انکر بولت (Anchor Bolt) یا رول بولت نوعى پیچ شامل یک استوانه و یک واشر و مهره است که در کارهای مربوط به بتن استفاده می‌شود.

 

پیچ متری گالوانیزه

 

پیچ یو بولت

 

پیچى است به شکل U و براى کاربردهای خاص استفاده می‌شود. به عنوان مثال سطوح گردى همانند لوله به سادگی با این پیچ قابل اتصال است.

 

پیچ بالابر یا پیچ آسانسوری

 

برای اتصال سطوح نرم و پلاستیکی مانند تسمه نقاله از پیچ آسانسوری استفاده می‌شود. پیچ بالابر یا آسانسوری دارای سری با قطر بزرگ و تخت و گردن باریک به شکل چهارگوش، در برخی مدل‌ها مثلثی، برای کاهش حرکت و ارتعاش است. سر این پیچ تخت است.

 

پیچ متریک

 

پیچ چشمى

 

دارای حلقه‌ای در انتها می باشد که امکان اتصال یک طناب یا نوار یا زنجیر را ایجاد می‌ کند. این پیچ گاهی با مهره و یا در برخی انواع آن دارای یک نوک تیز خودکار است که به عنوان تکیه‌گاه استفاده می شود.

 

 

پیچ

 

وسیله‌ای فلزی است با شیارهای مارپیچ فلزی که به آن رزوه می‌گویند که برای اتصال اشیاء در مکان‌های مختلف کاربرد دارد. این اتصالات از نوع دائمی نیستند و معمولا برای اشیاء باز و بسته‌ای کاربرد دارند.

 

خرید پیچ متریک

 

مهره

 

جسم اتصال دهنده‌ی حلقه‌ای شکل که داخل آن رزوه شده است و با استفاده از پیچ یا میله برای ایمن سازی قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیچ‌ها را بر اساس ظاهر و سایر مشخصات تقسیم بندی می‌کنند. بر اساس شکل هندسی بخش ابتدایی‌شان در انواع مربعی، ۶ضلعی و گرد موجود هستند.