پیچ متری

برای ساخت انواع پیچ‌ های متری از چه موادی استفاده می‌ شود؟

به دلیل اینکه استحکام پیچ‌های متری از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است؛ در ساخت آن از مواد باکیفیتی استفاده می‌شود که از قرار زیر هستند:

آهن
فولاد خشکه
فولاد ضد زنگ در دو گرید ۳۰۴ و ۳۱۶

به طور معمول برای افزایش استحکام پیچ متری، روی آن را با استفاده از رنگ‌های پوششی به رنگ مشکی یا گالوانیزه می‌پوشانند.

خرید پیچ متری

کاربرد انواع پیچ متری

انواع پیچ متری در گرید نرم تولید می‌شوند؛ در نتیجه بیشتر در صنایع سبک به عنوان اتصال‌ دهنده و نگهدارنده استفاده می‌شوند. از جمله مهم‌ترین صنایعی که این نوع پیچ در آن‌ها کاربرد دارد؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنایع ساختمانی
کانال‌کشی سیستم‌های تهویه مطبوع
صنایع چوبی
نفت
پتروشیمی
راه‌سازی
کشاورزی
صنایع دریایی

تولیدکننده پیچ متری

پیچ متری
پیچ متری

انواع پیچ متری

پیچ‌های متری در گریدها و اندازه‌های مختلف برای استفاده در موارد متفاوتی ساخته می‌شوند؛ از پرکاربردترین انواع پیچ متری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیچ متری دنده کبریتی یا دنده ذوزنقه‌ ای

پیچ‌های کبریتی با فرم بخشیدن به میلگردهای صنعتی درست می‌شوند و طول آن‌ها معمولا یک، دو یا سه متر است. این نوع از پیچ‌ها دارای رزوه‌هایی با گام بلند و ۲۹ درجه هستند؛ در نتیجه قدرت و استقامت و سرعت انتقال بالایی دارند. بیشتر برای استحکام بخشیدن به ماشین‌آلات و کمک به نرمی حرکت در آن‌ها استفاده می‌شوند.

پیچ متری استیل

برای ساخت این نوع پیچ از فولاد ضد زنگ با پوشش نیکل یا کروم استفاده می‌شود؛ به همین دلیل قیمت پیچ متری استیل نسبت به دیگر انواع پیچ بیشتر است و بستگی به قیمت روز استیل دارد. قطر این پیچ از چند میلی‌متر تا چند متر متفاوت است. به علاوه در برابر رطوبت مقاوم است و در نتیجه در صنایع آب و فاضلاب و اتصالات کانال‌های دیواری کاربرد دارد.

 

پیچ متری گالوانیزه

این نوع از پیچ‌های متری دارای پوششی از روی هستند که در برابر خوردگی و رطوبت مقاومت بالایی دارند؛ در نتیجه می‌توانید با خیال راحت در محیط‌های مرطوب مانند نواحی شمال کشور از آن استفاده کنید.

پیچ متری آهنی

پیچ‌های متری آهنی به دلیل مقاومت کم در برابر نیروهای کششی و خمشی، در صنایع سنگین کاربرد ندارند و بیشتر برای اتصال کانال‌ها در صنایع ساختمانی استفاده می‌شوند.

نکات مهم در خرید پیچ متری

انواع پیچ‌های متری با در نظر گرفتن اصول استانداردهای DIN 975 و DIN 976 تولید و عرضه می‌شوند. کیفیت این نوع از پیچ‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ به دلیل اینکه به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شوند و نباید در اثر تنش‌ها و نیروهای خمشی و کششی، خمیده یا شکسته شوند. در نتیجه باید این محصولات را از فروشگاهی تهیه کنید که ضمانت اصالت کالا را به شما ارائه دهد.