پیچ متری

پیچ متری استنلس استیل چیست؟

پیچ متری استیل یا میلگرد صنعتی رزوه کاری شده از مهمترین اتصالاتی است که برای نگه داشتن اجزای بزرگ و سنگین در صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله از پیچ متریک می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که پیچ متری استنلس استیل چیست و چه کاربردهایی در صنایع مختلف دارد؟ پس تا انتها همراه ما باشید.

خرید پیچ متری

پیچ متری استیل چیست؟

پیچ متری استنلس استیل یک میله رزوه شده با طول‌های مختلف است که گل پیچ ندارد. به عبارت بهتر اگر می‌خواهید بدانید که تفاوت دیگر پیچ‌های استیل یا پیچ متری استیل چیست؟ باید بگوییم که در ساختار این نوع نگهدارنده، گل پیچ وجود ندارد. در نتیجه برای اتصال انواع پیچ متری استیل نیاز است به خرید مهره استیل سازگار با آن خواهید داشت. به طور معمول از انواع پیچ متری استنلس استیل برای ایجاد مقاومت در برابر حرکت خطی، چرخشی و فشار استفاده می‌شود.

پیچ متریک چیست؟

ساختار پیچ متری استنلس استیل چیست؟

از نظر ظاهری، پیچ متری استیل یک مفتول تمام دنده است که در اندازه‌های ۱ تا ۳ متری در بازار وجود دارد. برای قطرهای کوچکتر، تولید پیچ متری استیل با طول حداکثر یک متر انجام می‌شود؛ زیرا گشتاور ایجادشده در اثر گرداندن پیچ در قطرهای کوچک با طول زیاد، می‌تواند باعث تاب برداشتن آن شود. از سوی دیگر بسته به اینکه جهت رزوه پیچ راستگرد یا چپگرد باشد، می‌توان پیچ متری استیل را هم راستگرد یا چپگرد دانست. اما استانداردهای ساختار پیچ متری استیل چیست؟ در ساخت این مدل از پیچ‌های استیل، از استاندارد DIN976 و DIN975 استفاده می‌کنند که عمق دنده و طول گام زنی را مشخص می‌کند.

پیچ متری
پیچ متری

انواع پیچ متری استیل

بر اساس شکل دنده‌ها، پیچ متری استیل به دو دسته دنده میلی‌متری و دنده کبریتی تقسیم می‌شود. معمولا محصولاتی که صنایع راهسازی، دریایی و کشاورزی استفاده می‌شوند، از پیچ متری استیل دنده کبریتی استفاده می‌کنند. اما به دلیل استفاده از استانداردهای ISO در تولید پیچ متری دنده میلی‌متری، اندازه و طول گام در این محصولات با بقیه متفاوت است. شما می‌توانید برای آشنایی با انواع پیچ متری استیل مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.

کاربرد پیچ متری استیل چیست؟

صنایع ساختمانی
نصب تاسیسات و تهویه مطبوع
نصب نرده‌های استیل
برقراری اتصال میان وسایل چوبی با طول زیاد
مهار نیروهای کششی
صنایع خودروسازی و تولید ماشین آلات مکانیکی
اتصالات مربوط به شیروانی و سقف

تولیدکننده پیچ متری

سخن پایانی

پیچ متری استنلس استیل به دلیل ساختار خاصی که دارد، در صنایع مختلفی به کار می‌رود. در این مقاله از پیچ متریک به شما گفتیم که پیچ متری استیل چیست و کاربردهای آن را موردبررسی قرار دادیم. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت پیچ متری استیل با ما تماش بگیرید.

سؤالات متداول

مزیت پیچ متری استیل در مقایسه با پیچ متری آهنی چیست؟
پیچ‌های متری آهنی برای مقاوم شدن در برابر زنگ زدگی نیاز به روکش روی دارند؛ این در حالی است که پیچ متری استنلس استیل به طور طبیعی در برابر زنگ زدن مقاوم است و نیازی به آبکاری ندارد.

حداکثر طول پیچ متری استنلس استیل چیست؟
حداکثر طول در پیچ متری استیل بر اساس قطر آن تعریف می‌شود؛ هرچقدر که قطر پیچ بزرگتر باشد، امکان ساخت آن در طول‌های بیشتر هم فراهم می‌شود. اما به طور استاندارد، طول پیچ متری استیل از ۳ متر بالاتر نمی‌رود.