پیچ جوشی

معرفی کاربردهای پیچ جوشی استیل در صنایع مختلف

از مهم‌ترین کاربردهای این نوع پیچ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد در صنعت تولید لوازم خانگی

پیچ‌های جوشی استیل برای تولید لوازم خانگی استیل کاربرد زیادی دارد. وسایل آشپزی و لوازمی که قطعات آن با این نوع پیچ به هم متصل شده‌اند، از لحاظ زیبایی ظاهری نیز جلب توجه می‌کنند؛ زیرا در فرآیند جوش قوس الکتریکی هیچ سوراخی برای اتصال پیچ به وجود نمی‌آید و علامت جوش هم از پشت پایه اتصال مشخص نیست.

کاربرد در صنعت کشتی‌سازی

مقاومت پیچ‌های جوشی استیل در مقابل خوردگی بسیار بالاست و با قرار گرفتن در شرایط مرطوب هیچ تغییری در ساختار و کیفیت آن‌ها به وجود نمی‌آید؛ بنابراین بهترین گزینه برای اتصال قطعات استیل به‌کار رفته در صنعت کشتی‌سازی و ساخت سازه‌های دریایی هستند.

کاربرد در صنعت خودروسازی

یکی دیگر از کاربردهای مهم پیچ‌های جوشی استفاده از آن‌ها در صنعت خودروسازی است. برای اتصال قطعات مکانیکی، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، سیستم‌های تعلیق و ترمز خودرو، سیستم اگزوز، نصب دستگیره‌ها، درها، سیستم‌های تهویه مطبوع و نصب قطعات جانبی از این نوع پیچ استفاده می‌کنند‌.

کاربرد در صنعت هواپیماسازی

کیفیت و مقاومت اتصالات استیلی که در تولید انواع هواپیما به‌ کار می‌روند، اهمیت بسیار زیادی دارد. از پیچ جوشی استیل در بخش‌هایی مانند صداگیرها، بال‌ها و سیستم‌های الکتریکی هواپیما استفاده می‌شود.

تولیدکننده پیچ متری

پیچ جوشی
پیچ جوشی

کاربرد در صنایع الکترونیک

پیچ‌های جوشی استیل در مدارها و قطعات الکترونیکی موجود در دستگاه‌های کپی، ماشین‌های تحریر، کامپیوترها، پانل‌های کنترل و غیره برای اتصال و تثبیت قطعات کاربرد زیادی دارد. پس از اتمام فرایند جوشکاری قوس الکتریکی هیچ علامت جانبی از جای جوش باقی نمی‌ماند‌.

کاربرد در صنایع غذایی

به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد استیل ضدزنگ، اکثر دستگاه‌ها و تجهیزاتی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این متریال ساخته شده‌اند. برای اتصال و تثبیت قطعات در دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز صنایع غذایی از پیچ جوشی استیل استفاده می‌شود.

کاربرد در صنعت پزشکی

پیچ جوشی استیل به دلیل استحکام بالا و مقاومت در مقابل رطوبت و خوردگی در ساخت بسیاری از دستگاه‌های مورد نیاز در صنعت پزشکی نیز کاربرد زیادی دارد.

از کاربردهای دیگر این نوع پیچ می‌توان به مواردی همچون صنعت ساختمان‌سازی، پل‌سازی، تابلوسازی، کشاورزی و مخابرات، ساخت سیستم‌های سقف و عایق، ساخت مبلمان اداری برای ادارات، بیمارستان‌ها، شرکت‌ها، مدارس و غیره، صنعت پتروشیمی، ساخت تجهیزات ورزشی مورد نیاز باشگاه‌ها، صنعت تولید اسباب‌بازی و غیره اشاره کرد. در تمام صنایعی که نام بردیم، نوع، اندازه پیچ جوشی استیل و ویژگی‌هایی مانند مقاومت و استحکام در مقابل ساییدگی و خوردگی براساس نیاز‌های هر صنعت تعیین می‌شود.

خرید پیچ متری

در خرید پیچ‌ جوشی استیل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیچ‌های جوش استیل معمولا برای استفاده در محیط‌های اسیدی و مرطوب بهترین گزینه به‌شمار می‌روند. در زمان خرید این نوع پیچ توجه به گرید استیل به‌کار رفته در تولید پیچ را فراموش نکنید؛ زیرا میزان مقاومت هر گرید با گرید دیگر متفاوت است. توجه به مدل پیچ نکته دیگری است که در زمان خرید حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. مدل‌های شش گوش، استاد بولت و آلن در صنایع مختلف پرکاربردتر هستند.

باکیفیت‌ترین پیچ‌های جوشی استیل طبق استاندارد DIN آلمان و به‌صورت انبوه تولید می‌شوند. در زمان خرید این نکته را هم مدنظر قرار دهید و ویژگی‌هایی مانند میزان استحکام، مقاومت در برابر فشار و میزان ایستایی را نیز بررسی کنید. این محصول را از مراکزی خریداری کنید که بهترین پیچ‌های جوشی استیل را با تضمین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. صنایع مختلف نیاز زیادی به این پیچ‌ها دارند؛ بنابراین می‌توانند برای کاهش هزینه‌های خرید این محصول را به‌صورت عمده و با قیمت ارزان‌تری خریداری کنند.

پیچ متریک چیست؟