پیچ آلن

پیچ آلن چیست؟ همه چیز درباره پیچ آلن و کاربردهای آن

پیچ آلن از جمله جالب ترین اختراعات بشر بوده است. با توجه به گسترش صنعت، و وجود انواع و اقسام لوازم و تجهیزات صنعتی، باز هم ابزار آلات جدیدی به بازار عرضه می شود و با داشتن کارایی و ویژگی های مخصوص به خود، توجه بسیاری از صنعت گران را به سمت خود جلب می کند. پیچ آلن، یکی از این ابزار ها و تجهیزات صنعتی می باشد که امروزه، با داشتن ساختاری متفاوت، جزو زیر مجموعه ای از ابزار آلات قرار گرفته است و در پی آن، استفاده های بسیار زیادی از آن صورت می گیرد. در حقیقت از زمان ساخت پیچ آلن تا به امروز، استقبال های بسیار زیادی از آن صورت گرفته که سبب شده تا بسیاری از افراد، برای ساخت سازه های متعدد و خاص، از این نوع پیچ استفاده کند. پس به جرات می توان گفت پیچ آلن یکی از محبوب ترین ابزار های صنعتی به شمار می رود.

پیچ آلن، با ساختار متفاوت خود، دارای کاربرد های مختلفی می باشد. نکته جالبی که در خصوص پیج آلن وجود دارد این است که با توجه به استقبال زیادی که از آن صورت گرفت، انواع مختلفی از آن تولید شد. اما تمامی انواع پیج آلن، دارای خصوصیاتی یکسان و مشابه هستند و به بیان بهتر، تمامی آن ها، دارای یک ویژگی مشترک می باشند. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره پیچ آلن، و همچنین پیچ گوشتی مخصوص آن که به آن، پیچ گوشتی آلن هم می گویند بیان کرده ایم. پس اگر قصد خرید پیچ آلن را دارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و با عجیب ترین و جالب ترین پیچی که تا به حال اختراع شده است آشنا شوید.

خرید پیچ متری

پیچ آلن چیست؟

پیچ آلن، یکی از انواع پیچ است که ساختار ان کمی با سایر پیچ ها متفاوت است. در حقیقت این نوع پیچ، دارای بخشی شیار دار همانند تمامی پیچ ها می باشد. اما ویژگی ای که پیچ آلن را از سایر پیچ ها متفاوت می کند، گل آن است. گل پیچ آلن، دارای حفره ای به شکل ۶ ضلعی می باشد و همین مساله، آن را از تمامی پیچ هایی که تا به حال اختراع شده است متفاوت ساخته است. امروزه، میزان تقاضا برای خرید پیچ آلن بسیار زیاد می باشد و در واقع در صنعت، کاربرد های بسیار زیادی دارد.

تولیدکننده پیچ متری

تاریخچه پیدایش پیچ آلن

پیچ آلن، دارای تاریخچه بسیار جذابی می باشد که هر فردی باید از آن آگاهی داشته باشد. در حقیقت، اولین باری که از پیچ آلن استفاده شد، در شرکتی به نام آلن در آمریکا بود. این شرکت، پیچ هایی را تولید که گل آن ها ۶ گوشه بوده و با بزرگ بوده بخش گل آن، ساختار بسیار محکم و قدرتمندی را داشت. اما در آن زمان، به دلیل به کار نبردن اصول کافی، استقبال آن چنانی از پیچ آلن صورت نگرفت. پس از چند سال، در کشور آلمان، گونه ای از پیچ آلن اختراع شد که با رعایت تمامی اصول طراحی و ساخته شده بود. این پیچ دارای استحکام مناسبی بود و از همان ابتدا، توجه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرد. در نهایت امروزه از پیچ آلن و همچنین آچار آلن که به طور مخصوص برای باز و بسته کردن پیچ آلن ساخته شد، در تمامی صنایع استفاده می شود.

انواع پیچ آلن

پیچ آلن پس از طی کردن راه بسیار طولانی، امروزه جایگاه بسیار خوبی در صنعت دارد. به حدی که با توجه به استفاده های متعددی که از این نوع پیچ، در صنایع مختلف صورت می گیرد، پیچ هایی متناسب با همان صنایع و کاربرد ها ساخته شده است. در واقع پیچ آلن، با جلب توجه بسیاری از کاربران و صنعتگران، در گونه ها و انواع مختلفی شد و توانست با داشتن ساختار های مختلف، در تمامی صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله انواع پیچ آلن که امروزه در بازار یافت می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داکرومات
استنلس استیل
پیچ آلن مغزی
پیچ آلن خشکه
پیچ آلن فولادی

پیچ آلن
پیچ آلن

مزایای استفاده از پیچ آلن

در هنگام استفاده از پیچ آلن، از مزایای بسیار زیادی بهره مند خواهید شد. در حقیقت، پیچ های آلن، با ساختار متفاوتی که دارند، دارای مزایای بیشتری نسبت به پیچ های معمولی می باشند. از جمله ویژگی ها و مزایای این وسیله می توان به طرز استفاده بسیار آسان آن اشاره کرد. در حقیقت با استفاده از آچار آلن، می توانید در فضایی بسیار کم، اقدام به باز و بسته کردن پیچ خود کنید. از دیگر مزایای آن می توان به مناسب بودن قیمت پیچ آلن اشاره کرد. با پرداخت هزینه ای به صرفه و مناسب می توانید از پیچی با قدرت و استحکام بسیار بالا بهره مند شوید.

از سایر ویزگی های پیچ آلن می توان به وزن کم، نیاز به سوراخ کاری کمتر، مناسب برای استفاده در ماشین آلات و ابزار هایی که دسترسی محدودی دارند، قدرت نگه داری بسیار بالا، اندازه و ابعاد کم با وجود قدرت بسیار بالا و عالی، و … اشاره کرد. این پیچ را می توانید همراه با آچار آلن خریداری کنید و از بهترین و عالی ترین کارایی ها بهره مند شوید.

پیچ متری گالوانیزه

کاربردهای پیچ آلن

پیچ آلن به ویژه آچار آلن با داشتن ساختار جالب خود، توانستند جایگاه بسیار خوبی را در صنعت به دست آورند. جالب است بدانید که با توجه به داشتن ویژگی های خاص، امروزه بسیاری از زمینه های صنعتی، بدون وجود پیچ آلن دچار مشکل می شوند. و همین مساله نشان می دهد که پیچ آلن، یکی از مهم ترین لوازم و تجهیزات صنعتی می باشد. از جمله صنایعی که در ساخت و ساز ابزار های خود از پیچ آلن استفاده می کند، می توان به نیروگاه های مختلف، صنایع خودرو سازی، صنایع ساخت و تولید انواع ماشین آلات صنعتی، اتصال بین لوله ها، اتصال بین سازه های فلزی، و … اشاره کرد.