پیچ آلن

پیچ واشردار سرمته‌ای

پیچ‌ها اجسام استوانه‌ای هستند که قطعات چوبی یا فلزی را به یکدیگر متصل می‌کنند و تنوع بالایی در قطر، نوع رزوه و شکل سرپیج دارند. پیچ‌های سرمته‌ای، پیچ‌هایی هستند که در انتهای بخش رزوه یک مته وجود دارد و این نوع طراحی کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانند راه نفوذ خود را در اتصالات باز کنند به همین دلیل جزو پیچ‌های خودتراش یا خودکار محسوب می‌شوند. پیچ واشردار سرمته‌ای فولادی یکی از مقاوم‌ترین و پرکاربردترین پیچ‌های ساخته شده می‌باشد. پیچ‌های واشردار دارای یک واشر متصل به سرپیچ هستند و انواع مختلف آن به صورت سه گوش، بکسی و سرمته‌ای وجود دارد. این پیچ‌ها ساخت کشور تایوان می‌باشد و از کیفیت و مرغوبیت زیادی برخوردار است که در دنیا شناخته شده و معروف است.

خرید پیچ متری

معرفی پیچ واشردار سرمته‌ای

پیچ واشردار سرمته‌ای برای اتصالات ورق‌های فلزی و پی‌وی‌سی استفاده می‌شود و به همراه پیچ‌های سرتخت مته‌ای از کاربردی‌ترین پیچ‌های متداول در صنعت می‌باشند. قطر گل پیچ در مجموع با واشر ۱۰ میلی‌متر می‌باشد. پیچ‌های سرمته‌ای واشردار ثبات بیشتری دارند که توسط فشار به راحتی جابه‌جا نمی‌شود. وجود واشر در پیچ باعث شده تا از ورود آب و گرد و غبار جلوگیری شود و آب بندی بهتری توسط این پیچ‌ها ایجاد می‌شود.

پیچ آلن
پیچ آلن

نحوه کار با پیچ واشردار سرمته‌ای

پیچ واشردار مته ای : نوع گل‌پیچ در این نوع پیچ به صورت چهارسو است و از پیچ‌گوشتی متناسب با آن برای باز و بسته کردن اتصالات می‌توان استفاده کرد. سرمته‌ای بودن پیچ باعث می‌شود که سوراخکاری به راحتی توسط خود پیچ انجام شود و کمتر احتیاج به دریل باشد. انواع پیچ‌های واشردار اتصالات محکمتری ایجاد می‌کنند و تکان خوردن و لرزش از پیچ گرفته می‌شود.

تولیدکننده پیچ متری

جنس پیچ واشردار سرمته‌ای

رنگ پیچ‌های واشردار سرمته‌ای سفید می‌باشد. جنس پیچ واشردار سرمته‌ای غالبا از آهن یا فولاد ساخته شده ولی انواع استیل آن نیز یافت می‌شود. این پیچ به صورت یک تکه و از جنس فولاد سخت‌کاری شده درجه یک است که آبکاری گالوانیزه شده تا در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد.

پیچ متری گالوانیزه

کاربرد پیچ واشردار سرمته‌ای

پیچ واشردار مته ای : از پیچ خودکار واشردار سرمته‌ای در اتصالات ورق‌های پلی کربنات، pvc، فایبر گلاس و دیگر ورق‌های فلزی استفاده می‌شود. این پیچ در صنعت استفاده فراوانی دارد و امروزه به یکی از متداول‌ترین پیچ‌ها در بین صنعتگران تبدیل شده است و در کارخانجات لوازم خانگی و صنعت ساختمان و صنایع درب و پنجره کاربرد فراوانی دارد. این پیچ‌ها در صنایع مرتبط با خانه پیش ساخته برای نصب پوشش سقف سوله، شیروانی، ساندویچ پنل سقفی و دیواری، آلاچیق، سردرب و… استفاده می‌شود. پیچ واشردار سرمته‌ای سایزهای متفاوتی دارد و برای نصب در پنل‌های مختلف از اندازه‌های متناسب با کار استفاده می‌شود. برای مثال چند نمونه در ادامه ذکر می شود:

سایز ۵ سانت: مناسب پانل های دیواری۳ تا۴ سانت

سایز ۷٫۵ سانت: مناسب پانل های سقفی و دیواری۴ تا ۶ سانت

سایز ۱۰ سانت: مناسب پانل های سقفی و دیواری ۶ تا ۸ سانت

سایز ۱۲٫۵ سانت: مناسب پانل های سقفی و دیواری ۸ تا ۱۰ سانت

سایز۱۵ سانت: مناسب پانل های سقفی و دیواری ۱۰ تا ۱۲ سانت