تولید پیچ و مهره

مراحل تولید پیچ و مهره

تولید پیچ و مهره : در کل پیچ و مهره ها توسط مراحل زیر تشکیل می شوند. این مراحل شامل فرآیند های تخصصی پیچیده ای برای دستیابی به نتایج خاص هستند. با این حال ما هر گزینه را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد:

 

پیچ متری گالوانیزه

 

عملیات حرارتی Heat Treatment:

این فرایند برای افزایش دوام و ماندگاری کلی پیچ و مهره انجام می شود. عملیات حرارتی شامل دو مرحله می باشد:

 

سخت شدن Hardening:

در این مرحله پیچ و مهره ها تا دمای حدود ۱۶۵۲ درجه فارنهایت حرارت داده می شوند و سپس درون یک ماده خنک کننده (معمولاً آب) قرارداده می شوند. این تغییر ناگهانی دما موجب سخت شدگی پیچ ​​و مهره ها می شود.

 

برای کاهش سختی یا شکنندگی پیچ و مهره ها، فلز تا زیر دمای بحرانی حرارت داده شده و سپس برای خنک شدن در هوای آزاد باقی می ماند.

 

تغییر سطح پیچ و مهره ها:

 

این فرآیند شامل عملیاتی است که برای تغییر سطح پیچ و مهره ها انجام می شود. این کار به منظور بالا بردن عملکرد و جنبه های زیبایی آن انجام می شود. این مرحله می تواند شامل موارد زیر باشد:

استفاده از ماشین تراشکاری برای ایجاد خطوط متقاطع، زاویه دار یا مستقیم در داخل فلز

 

پیچ متریک

 

صیقل دادن Burnishing:

ابزاری به امتداد بدنه اتصال دهنده کشیده می شود. که این حرکت به زیبایی سطح اتصال دهنده پیچ ومهره کمک می کند.

 

ساییدن Grinding:

در این مرحله هرگونه عیب و نقص از سطح پیچ و مهره رفع شده و سطحی صاف و صیقلی ایجاد می شود.

 

پوشش محافظ:

آخرین مرحله شامل پوشش پیچ و مهره ها با روکش محافظ می باشد. این امر مانع از زنگ زدگی و خوردگی شده و با افزودن رنگ می توان ظاهر آنها را تغییر دهد.

پس از اتمام این مراحل، مراحل تولید پیچ و مهره به اتمام رسیده و برای آزمایش و بازرسی ارسال می شوند. از نظر سطح سختی، دقت، مقاومت در برابر ضربه و کشش، میزان گشتاور و ضخامت پوشش بررسی می شوند. اگر همه این تست ها را با موفقیت پشت سر بگذارند، بسته بندی شده و برای تحویل حمل می شوند.

 

خرید پیچ متریک