بولت چیست؟

بولت

بولت چیست؟ اگر بخواهیم پاسخ این سوال را بدهیم، می‌توان اینگونه گفت که بولت یا همان پیچ، نوعی بست از جنس میلگرد است که در ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود. یکی از کاربرد‌های بولت، اتصال ایجاد کردن بین صفحه زیر ستون و فونداسیون است که به نوعی اصلی‌ترین کاربرد این محصول به حساب می‌آید. بولت‌ها در اندازه، طول و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند و هرکدام با توجه به ویژگی‌های ارائه دهنده مخصوص به خودشان، در موارد مختلف به کار گرفته می‌شوند

پیچ متریک

 

امروزه

از ابزار‌های متنوعی برای انجام پروژه‌های مختلف و صنایع گوناگون استفاده می‌شود که در اندازه‌های کوچک و بزرگ تولید می‌شوند. یکی از از این ابزار‌‌های مهم، بولت است که به منظور محکم کردن و نصب سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهمی در راستای ایمنی این سازه‌ها ایفا می‌کند

 

خرید پیچ متریک

 

بولت‌ها بر اساس انواع مختلفشان، دارای کاربرد‌های متفاوتی هستند. در قسمت زیر به برخی از این کاربرد‌ها اشاره خواهیم کرد:

 

از انکربولت در نصب سقف‌های کاذب و پارتیشن، نصب لوازم بهداشتی در ساختمان، نصب تجهیزات بیمارستان، نصب پنل‌های پیش‌ساخته بتنی، نصب صفحات فلزی بر روی بتن و یا سایر مصالح ساختمانی و تقویت و ترمیم سازه‌های بتنی استفاده می‌شود.
از رول بولت‌ها در ایجاد صفحه پایه اتصال در سازه و صنعت ساختمان، صنایع مکانیکی،‌ تاسیسات و مخازن، آسانسور و پله برقی، مهار داربست، نصب ریل راه‌آهن و مترو، دکل‌های برقی و گاردریل استفاده می‌شود.
از استاد بولت علاوه بر صنایع نفت و گاز در صنایعی مانند ساختمان‌سازی، سیمان، خودروسازی، خطوط تولید ماشین آلات و معدن استفاده می‌شود.

 

تولید کننده پیچ متری