پیچ اتاقی

پیچ اتاقی چیست؟

پیچ اتاقی در اوایل طراحی، با هدف ساخت اتاقک‌های چوبی برخی کامیون‌ها تولید شدند. به خاطر همین موضوع این نوع پیچ‌ها را پیچ اتاقی می‌نامند. چگونگی استفاده از این نوع پیچ ها به این گونه است که از این پیچ برای اتصال دو قطعه استفاده میکنند و با مهره‌ها این پیچ‌ها را چفت میکنند.

امروزه این نوع پیچ‌ها در زمینه‌های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرند از مهم‌ترین زمینه‌ها خودرو سازی میباشد پیچ اتاقی توانسته نظر مهندسین را به خود جلب کند. برای همین از این نوع پیچ در جنس‌ها و طرح‌های زیادی ساخته شده‌اند که در بازار موجود میباشد.

یکی دیگر از انوع پیچ‌هایی که بسیار کاربرد دارد و در سایز ۱۶×۳۵ میباشد، به پیچ گاردریلی معروف است. این نوع از پیچ‌ها را به احتمال فراوان در گاردریل‌های کنار خیابان دیده‌اید. برای اینکه از زنگ‌زدگی پیچ‌های گالوانیزه جلوگیری کنید حتما از آبکاری گالوانیزه گرم در پیچ‌ها استفاده کنید. چون ممکن است بعد از مدتی دچار زنگ‌زدگی شوند.

پیچ متریک چیست؟

استاندارد پیچ اتاقی

این نوع از پیچها بسیار محصولات با کیفیتی میباشند که تماما برحسب استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند برای همین مشتریان میتوانند با اطمینان خاطر تمامی این محصولات را خریداری کرده و استفاده کنند.از مهمترین استانداردهای بین‌المللی ISO 8678 و DIN 603 در پیچ اتاقی هستند که تمامی آنها در بازار موجود میباشد.

پیچ‌هایی که از نظر ابعاد بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند، پیچ‌هایی هستند که با طول ۱ تا ۲۰ سانتی‌متر و قطر ۰٫۵ تا ۱٫۶ سانتی‌متر استفاده میشوند. به غیر از این موارد پیچ‌های اتاقی با گرید ۴٫۶ نیز یکی از پرکاربردترین و پرطرفدار ترین نوع این دسته میباشند.

جنس پیچ اتاقی

این پیچ‌ها معمولا از استنلس استیل ساخته میشوند. پیچ‌های اتاقی در دو نوع گالوانیزه و سیاه مورد استفاده قرار میگیرند. تولید پیچ اتاقی بیشتر با فولاد ساده کربنی وبدون سختکاری انجام می‌شود، که اکثرا گرید این پیچ‌ها بسیار کم میباشد. اما برخی از آنها با گرید و سختی بالا ساخته میشوند و همچنین در سایزهای اینجی و متریک تولید میشوند.

پیچ متری گالوانیزه

 

قیمت پیچ اتاقی

پیچ اتاقی
پیچ اتاقی

قیمتی که فروشنده‌ها برای فروش این نوع پیچ ارائه میدهند به عوامل مختلفی بستگی دارد که این موارد شامل: کیفیت، جنس، ابعاد، کیفیت، بندهایی که این پیچ‌ها را میسازند و دیگر مواردی از این قبیل که بر روی قیمت پیچ‌های اتاقی تاثیرگذار میباشند.

اما باید توجه کنید که برای خرید پیچ‌ های مناسب و باکیفیت باید به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید. برخی از شرکت‌ها در تهران وجود دارند که این پیچ‌ها را با کیفیت و قیمت مناسب برای خریداران ارائه میکنند. در موقع خرید حتما به این توجه کنید که جنس‌های ارزان را باید پشت هم تعویض کنید که به مرور زمان هزینه بیشتری را باید تقبل کنید.

خرید پیچ اتاقی در تهران

خرید و فروش پیچ اتاقی در بازارهای تهران بسیار زیاد میباشد اگر تصمیم گرفتید که از این نوع پیچ‌ها بخرید باید توجه کنید که جنس و ابعاد مناسب کار خود را خریداری نمایید همانطور که میدانید از این پیچ‌ها در انواع و ابعاد مختلف وجود دارد و شما میتوانید نسبت به کارتان از این پیچ‌ها خریداری کنید برای اینکه مشکلی نداشته باشید میتوانید از افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. اگر کار شما در معرض مواد شیمیایی و خورنده است باید توجه کنید که پیچ و مهره‌ای بخرید که با این مواد سازگار باشد و مقاومت زیادی داشته باشد.

از سوی دیگر هزینه‌های خرید برحسب جنس وابعاد تفاوت دارد و باید درهنگام خرید دقت کنید که پیچ و مهره مناسب بخرید در غیر این صورت هزینه‌ی بیشتری را پرداخت خواهید کرد. برای خرید این نوع پیچ‌ها بهتر میباشد قبل از خرید با مشاوران آن شرکت صحبت کنید تا یک خرید مناسب و اصولی داشته باشید.

تولیدکننده پیچ متری

انواع پیچ اتاقی استیل و آهنی

به دلیل تقاضای زیاد بازار از این پیچ‌ها در جنس‌ها و ابعاد مختلف ساخته شده است. پس امروزه خریداران میتوانند طبق نیاز خود جنس مورد نظر را خریداری کنند دو نوع پرکاربرد از این پیچ‌ها آهنی و استیل میباشد.

ان نوع از پیچ‌ها به دلیلی شکلشان از بقیه پیچ‌ها متمایز هستند سطح مقطع این پیچ‌ها به صورت مدور میباشد و زیر سری پیچ‌ها به شکل مربع است این طرز ساخت باعث میشود وقتی پیچ داخل یک سوراخ مربعی قرار میگیرد قفل شود و میتوانید با یک ابزار مانند آچار از یک طرف پیچ را سفت کنید.