لچکی چگونه ساخته می‌شود؟

چگونه ساخته می‌شود؟

لچکی چگونه ساخته می‌شود؟لچکی با توجه به نوع و جنس سازه مورد استفاده انتخاب و ساخته می‌شود. به عنوان نمونه برای تقویت اتصالات خرپاهای چوبی، برای ساخت لچکی از چوب استفاده می‌کنند. امروزه اما با رواج سازه‌های فلزی اکثر لچکی‌ها از ورق‌های فولادی به روش‌های مختلف مانند نوردکاری ساخته می‌شوند. در این روش ورق‌های فولادی را به کمک ابزارهای برش گرم آهن مانند برش لیزر و هوابرش و ابزارهای برش سرد مانند گیوتین استفاده می‌کنند تا به شکل‌های مدنظر لچکی تبدیل شود.

پیچ متری گالوانیزه

 

به دلیل امکان اتصال ابزارهای برش گرم به دستگاه برش CNC دقت ابعادی برش در این روش می‌تواند بسیار بهبود یابد. مسلماً لچکی باید از جنس سازه مورد نظر باشد به عنوان نمونه در سازه چوبی از لچکی چوبی استفاده می‌کنند.

 

چه عواملی باعث افزایش قیمت ورق لچکی می‌شود؟

 

پیچ متریک

همان‌طور که اشاره کردیم، گسترش استفاده از سازه‌های فلزی، لچکی‌های فلزی کاربرد بیشتری دارند. از آنجا که برای ساخت لچکی فلزی از ورق‌های فولادی استفاده می‌کنند قیمت ورق لچکی به قیمت انواع ورق‌های فولادی به ویژه ورق st37 یا ورق st52 بستگی دارد. قیمت ورق‌های فولادی نیز با توجه به نوسانات دلار، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی فولاد و میزان تورم تعیین می‌شود. بنابراین قیمت لچکی با توجه به قیمت ورق براساس وزن لچکی محاسبه می‌شود. بنابراین لچکی‌ها با پوشش گالوانیزه نیز باید از قیمت ورق گالوانیزه مطلع باشید.

 

خرید پیچ متریک